درب راش تک قاب درب اتاق جنت آباد درب اتاق غرب تهران درب اتاق لوکس مُدرن درب روکش راش سفید چوبی برجسته پلی اُرتان روکش چوب مُدرن

درب MDFیکی از انوع مختلف درب های داخلی ساختمانی می باشد که دارای کیفیت مناسبی برای ساختمان های اداری و مسکونی است. رویه MDF این نوع درب دارای ضخامت ۶ میلی متر می باشد. در دو طرف درب دو لایه MDF 5 میل استفاده می شود و یک روکش با ضخامت ۱ میلی متر بر روی MDF با چسب پرس می شود. دمای اتصال روکش با MDF در حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

انواع MDF موجود در بازار ایران عبارتند از:

  1. خام
  2. روکش راش
  3. روکش گردو
  4. روکش ملج
  5. روکش کاغذی و ملامینه
  6. روکش
  7. PVC

درب MDF خام پایتخت:

بیشتر با ضخامت 3 میلی متر برای ساخت درب های کمد دیواری مورد استفاده قرار می گیرند.که حتما بایستی رنگ شوند. این ورق ها تنها با رنگ های روغنی قابل رنگ می باشند.

البته برخی از تولید کنندگان درب های ضد آب ABS روکش های ABSخود را بر روی درب های 3 میل MDF خام پرس می کنند استفاده از این درب ها به عنوان درب خام برای تولید درب ضد آب ABS توصیه نمی شود.

 

درب MDF با روکش راش پایتخت:

روکش های چوب راش به ورق های نازک تهیه شده از چوب طبیعی می گویند که به دلیل محدودیت مقدار چوبهای زیبا و بدون عیب و گران بودن آنها، معمولا اینگونه چوب ها را به روکش تبدیل می کنند و بر روی ورق های ام دی اف می چسبانند.

درب MDF راش ونوس درب MDF لوکس برجسته درب لوکس جنت آباد درب لاکچری غرب تهران درب روکش راش مُدرن درب چوبی برجسته پلی اُرتاندرب MDF با روکش گردویی پایتخت:

 

چوب درخت گردو از جمله بهترین و مرغوب ترین چوب ها محسوب می شود. این چوب زیر بافت، صیغل پذیر ، همگن، رنگ پذیر و به رنگ قهوه ای تیره می باشد که طرح و نقش های زیبایی نیز دارد و همچنین دارای دوام بالایی است. وزن مخصوص این چوب در حدود 0/6 تا 0/7 گرم در سانتی متر مکعب می باشد که به آن سختی متوسطی داده است. منظور از سختی میزان مقاومت آن در برابر نفوذ یک جسم خارجی است.

درب MDF با روکش ملچ پایتخت:

این چوب یکی از زیبا ترین و خوش نقش ترین چوب های ایرانی محسوب می گردد که از خانواده نارون می باشد. این چوب نیمه سخت و نیمه سنگین که دانسیته ای در حدود 66/0 دارد و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می باشد به دلیل ویژگی های زیبای داخلی در کار های مربوط به دکوراسیون مصارف زیادی دارد. چوبی نیمه سنگین، نیمه سخت و درشت بافت است که در برابر ضربه، خمش و حشرات مقاوم است و در کل از جمله چوب های بادوام به حساب می آید. از این چوب بیشتر برای ساخت روکش های چوب، تخته های چند لایه، مبلمان و دکوراسیون استفاده می گردد.

درب MDF با روکش کاغذی و ملامینه پایتخت:

استفاده از MDF های 3 میل کاغذی و ملامینه برای ساخت درب های کمد دیواری مرسوم است.البته از MDF های با ضخامت بالاتر هم برای تولید درب های پارتیشن های اداری استفاده می شود که شیوه تولید این دسته از درب ها با درب های معمول متفاوت می باشد.

لازم به ذکر است درب های روکش ملامینه نیز با ضخامت 5 میل وجود دارد که در این درب ها روکش ملامینه قاعدتا بایستی بر روی HDF پرس شود. اما امکان پرس آن بر روی MDF نیز وجود دارد.

درب MDF با روکش PVC پایتخت:

معمولا در این حالت مانند ورق های MDF با روکش ملامینه و یا کاغذی ورق به صورت شیت به بازار عرضه نمی شود. و با توجه به کاربرد آن روکش PVC بر روی MDF خام وکیوم می شود.

درب روکش PVC دوقاب درب روکش PVC برجسته درب اتاقی جنت آباد درب اتاقی غرب تهران درب MDF برجسته لوکس درب چوبی برجسته لوکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *